Vítejte na stránce šifrovací hry Tečka. (Pokud nevíte, co je to šifrovačka, mrkněte se na sifrovacky.cz)

Jedná se o takovou, jak název napovídá, malou a snad nenápadnou hru, která narychlo vznikla, protože jsem se nudil a je mi líto odkladu spousty jarních her. Nehleďte prosím na kvalitu tisku, případné vady grafického zpracování a podobně, je to tím, že hra vznikla jen s minimálním úsilím, není v tom šifra. Hra bude k dispozici, dokud mě ji bude bavit udržovat a budou na ni chodit lidi. Na hru se můžete vypravit kdy chcete a s kým chcete, jen prosím dodržujte aktuální opatření, smyslem nemá být jejich porušování, ale jen nabídnout vám trochu zpestřenou procházku Prahou (a ulevit šifrovacímu absťáku některým z nás 😃). Můžete se řídit třeba balíčky pro rozvolňování naší vlády nebo hledat, kdo je aktuálně ministr zdravotnictví a co nařizuje 😃. Hru považuji za velmi lehkou s neomezenými nápovědami, a tedy dostupnou i jednotlivcům nebo dvojicím, pokud zrovna není povolené shromažďování víc lidí.

Není potřeba se nikde předem registrovat a hra je zdarma. Polohu startu vyřešíte z úvodní šifry - nepočítá se do celkového času, mohla by dát hrubou představu jak budou vypadat šifry. Jejím cílem není zakázat účast lidem, kteří ji nevyluští, pokud s ní máte problém, napište mi (třeba na mail ondrasuchanek na seznamu). Pokud si chcete ověřit řešení, lze tak učinit ve websysému zadáním řešení do pole pro kód.

Hra má celkem 9 stanovišť, cca 10 kilometrů a měla by být celkem v pohodě absolvovatelná s kočárkem (cesta na poslední stanoviště může pak být o něco delší).

Jako vybavení potřebujete mobil/tablet s přístupem na internet, libovolné šifrovací pomůcky (třeba ty od Chlýftýmu), hodit se může tužka, papír a mozek. Řešením každé šifry, kromě poslední, je pozice dalšího stanoviště na mapy.cz (maximálně 2km vzdušnou čarou), pozor na upřesnítka! Používá se standardní anglická abeceda o 26 znacích, pokud je použitý polský kříž, tak včetně písmene CH, pokud polybiův čtverec, pak vynechejte písmeno Q. Na každou šifru existuje nápověda a totálka.

Websystém řadí týmy primárně podle počtu vyřešených šifer, potom podle počtu vzatých nápověd, nejvyššího dosaženého stanoviště a poté dle času od startu do zadání cílového hesla.

Šifry jsou maximálně formátu A6 a na každém stanovišti jsem nechal schované malé desky s několika černobílými výtisky (berte si prosím maximálně jednu kopii na tým, pokud je tam poslední, neberte si ji, jen vyluštěte a vraťte nebo použijte online zadání) a také kód pro přístup k online zadání - hru je možné odehrát pouze z mobilu, pokud chcete. První a třetí šifra má barevnou verzi, která je k dispozici jen v pdf. Papírové verze budu průběžně doplňovat pokud je nebude nikdo systematicky krást, v souvislosti s tím prosím o obezřetnost při vyzvedávání, snažte se, ať vás moc nevidí náhodní kolemjdoucí a šifry vracejte na původní místo. Také mi prosím napište, pokud by šifry na některém stanovišti docházely (5-) nebo do desek natekla voda nebo třeba pokud v některé šifře najdete chybu. V rámci websystému na mě dostanete i telefonní číslo, volejte dle uvážení když narazíte na akutní problém týkající se hry, jen pamatujte, že nemusím mít vždy čas přijmout hovor (pokud si budete dělat noční procházku, pak spíš nevolejte 😃).

A v neposlední řadě vás prosím, hrajte fér a hru ostatním nekažte. Reportáže a jiné formy zpětné vazby jsou samozřejmě vítány, ale nedávejte je na místa, kam mají přístup týmy, které danou šifru nevyřešily. Časem zde pro ně bude vyhrazená sekce.